KONST / Litografier / Färglitografi 13789069

nr 1378 9069

Axel Olson

(1899-1986), Sverige

Färglitografi, Signerad, numrerad HC 39/50, stilleben. Motivet: 31x43, yttermått inklusive ram: 48x60 cm

Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 15 februari 2021
kl 19:45:17

9/2 16:20:08 1      Vinnande bud
14/2 09:37:05 1      justering av budtak

Axel Olson

Läs mer om Axel Olson